Tasmanie
Blijf op de hoogte en volg Danielle
09 Juli 2014 | Australië, Hobart
De eerste dag in de camper begon slecht. T was echt bizar koud, hadden onder 3 dekens geslapen en de vorst stond aan de binnenkant van de auto op de ruiten! OMG, wie had ooit gedacht dat ik t zo koud zou gaan hebben in Australie! We besloten na t ontbijt direct te gaan rijden zodat we lekker bij de kachel konden zitten. In verloop van tijd werd t steeds warmer, was t supermooi weer en rond 11 stonden we in alleen n trui op t strand van Kelvedon Beach in t zonnetje. We waren op weg naar Freycinet NP, waar we Wineglass Bay hebben gezien (tijdens deze wandel gingen we echt kapot vd hitte), Cape Tourville een viewpoint met kans op walvissen die we niet hebben gezien en Honeymoon Bay. Dit was echt heel mooi allemaal.
Vervolgens reden we verder richting Bichero, waar we eind vd middag penguins wilde spotten. Helaas hebben we die niet gezien, maar wel nog een mooi strand en n blowhole.
Vervolgens reden we door naar St. Marys onderweg naar onze volgende bestemming. De weg hier naartoe was een of andere mega donkere bergpas, maar die hebben we overleefd zonder kangaroes aan te rijden en hebben daar overnacht.
Na deze niet al te koude nacht gingen we op weg naar the Bay of Fires. Dit zijn een aantal baaien met witte stranden en mooie blauwe zee, waarlangs rode rotsen liggen. Hier hebben we een wandeling gemaakt tot de hoek van de baai waar je mooi uitzicht had. We hebben mooie foto's gemaakt en t was ook mooi, maar na al zoveel stranden te hebben gezien in Aussie zijn we een beetje verwend geraakt. T was dus wel mooi, maar niet super spectaculair en dit scheen t 2 na mooiste strand vd wereld te zijn! Helemaal ik ben verwend met mn reizen naar Azie en Midden-Amerika en kon dus deze mening niet helemaal delen. Daarbij ook nog eens in vergelijking met de westkust van Aussie, was t een beetje een 'teleurstelling'. Vervolgens gingen we verder het land in richting Launceston, wat echt een takke eind rijden was en voornamelijk door de bergen. Voor Launceston was er een dorpje waar een soort heritage mansion was, een van de oude mansions van Australie. Helaas waren we weer in the middle of nowhere en sloot dit al om 4 uur, terwijl we 10 voor 4 aankwamen. Vervolgens reden we door naar Launceston en zijn daar op een campsite verbleven.
Deze ochtend gingen we naar een lekker warme douche rond n uur of 8 op pad. Vandaag gingen we Cradle Mountain bezoek, wat 2, 5 uur door de bergen rijden was. We hadden al eerder gevraagd hoe we daar moesten komen en iedereen zei iets anders. T is een gebied waar t koud is en ook weleens sneeuwt, dus we hadden de 'safe' route genomen. Gelukkig had k in NZ al door de bergen gereden, dus t ging me redelijk goed af.
Eenmaal daar gingen we met de pendelbus het park in. Hier hebben we een wandeling gedaan van 3, 5 uur naar Marions Lookout. T was wel echt n pittige tocht met rotsen klimmen etc. Maar t uitzicht was ook echt super. Via een waterval liepen we weer terug naar beneden en daar hebben we ook nog wat wombats gespot! Die waren echt schattig!
Na opgewarmd te zijn na n bakkie koffie gingen we terug, richting Deloraine. Hier hebben we die avond gekookt, wijntje gedronken en geslapen.
De volgende dag zijn we op pad gegaan naar onze tasmaanse vrienden Tasmanian Devils. Ze zijn echt te hilarisch voor woorden! We gingen naar een park waar we uitleg kregen over hun en koala's en andere dieren.Vervolgens gingen we naarMONA, e ht een gaaf modern art museum.Helaas was dit het eind vanmde reis alweer en gingen we na n hoop gezeik met de camper naar het vliegveld waar ik helaas weer afscheid moest nemen van Julie!
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley